Car Sharingi-jazda w towarzystwie

Sylvia Zagros - 08 listopada 2016

Użytkownicy Car Sharing, czyli jazdy w towarzystwie, lubią oszczędzać pieniądze, bo tankują tylko jedno, a nie cztery auta, pomagają chronić naszą planetę, bo ograniczają przez to emisję CO2 i poznają nowych przyjaciół w drodze do i z pracy. Car Sharing to ekscytujący sposób na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy.

 

Ludzie na całym świecie zaczynają odkrywać to, w jaki sposób podróżować daleko, a jednocześnie tanio. Dzielenie samochodu staje się coraz popularniejsze, więc czemu nie spróbować? Jeśli do pracy lub szkoły dojeżdżasz daleko i w dodatku w miejsce, do którego ciężko jest dostać się środkami transportu publicznego, to koniecznie spróbuj jazdy w towarzystwie (car sharing). Wyobraź sobie, że jeśli połowa polskich kierowców przez jeden dzień w tygodniu stanie się pasażerami, to zanieczyszczenie powietrza zmniejszy się o 10% a korki o 20%!

 

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się na najlepszy układ car-sharing, dzięki czemu obniżysz koszty dojazdów, a kto wie, może zdobędziesz nową wielką przyjaźń?

1.Bądź szczery od samego początku.

 Spotkaj się z osobą, z którą będziesz podróżować i bądź realistą – być może na początek dobrym pomysłem będzie dzielenie samochodu jeden dzień w tygodniu.

  1. Zastanów się, kto prowadzi.

 Kto ma najbardziej oszczędny samochód? Albo wygodny? Być może uda się wam prowadzić na zmianę, dzięki czemu zwrot kosztów nie będzie potrzebny.

  1. Bądź pewien swoich kosztów.

 Kierowca powinien znać swoje standardowe miesięczne koszty utrzymania samochodu. Wyznaczyć rozsądną kwotę za podróż i trzymać się tej kwoty, chyba że koszty nagle znacznie się zmienią.

4.Użyj technologii, która pomoże Ci zaplanować przejazdy.

 Dlaczego nie skorzystać z WhatsApp czy Slack aby wypracować wspólny kalendarz i komunikować się w sprawach związanych z podróżą? Jest to szczególnie ważne, jeśli podróżujecie w więcej niż dwie osoby. Dzięki temu będziecie mogli szybko porozumieć się w razie nagłych zmian planów

  1. Wybierz trasę, która pozwoli wam łatwo dostać się do pracy na czas.

Kierowcy nie zawsze mogą odebrać pasażerów z ich domów. Zwłaszcza w dużych miastach, gdzie korki są nieubłagane. Jeśli masz szanse ominąć najbardziej zakorkowane miejsca, to postaraj się właśnie tam umówić na odbiór swoich pasażerów.

  1. Omówcie podstawowe zasady.

Czy oboje lubicie rozmawiać, czy wolicie trochę ciszy? Radio czy muzyka? Czy zgadzacie się na jedzenie lub picie napojów podczas jazdy, albo odbieranie połączeń? Czasem lepiej jest  ustalić swoje preferencje na samym początku, aby każdy wiedział na czym stoi. 7. Bądź nagradzany za jazdę w towarzystwie.

Jeśli jesteś w programie BetterPoints, możesz uzyskać BetterPoints za codzienne podróże. Pasażer zeskanuje kod QR z aplikacji kierowcy i każdy może cieszyć się BetterPoints.